Nowoczesne usługi sekwencjonowania
Genomed S.A. od lat rozwija technologię Sekwencjonowania Nowej Generacji (ang. Next Generation Sequencing, NGS), jest niekwestionowanym liderem rynku. Obecnie oferuje usługi NGS dla odbiorców z instytucji naukowych oraz medycznych w Polsce i na rynkach zagranicznych.
W dniach 8-10 października 2013 r. Genomed S.A. brał udział w międzynarodowych targach Biotechnika 2013 w Hanowerze, które są największym wydarzeniem targowym poświęconym biotechnologii w Europie. W tegorocznej edycji targów wzięło udział 616 wystawców z 28 krajów, którzy przez trzy dni prezentowali najnowsze wyniki badań, sprzęt, rozwiązania i innowacje technologiczne w szeroko pojętej biotechnologii. Targi przyciągnęły łącznie ponad 10 tysięcy odwiedzających. W czasie trwania targów dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Genomed S.A., które odwiedziło kilkaset osób.
Nasze stoisko cieszyło się największym zainteresowaniem wśród wszystkich wystawców Polskiego Pawilonu. Odbyliśmy kilkadziesiąt spotkań biznesowych – mówi Iwona Wach, kierownik marketingu, Genomed S.A. Dzięki udziałowi w takich międzynarodowych wydarzeniach możemy pokazać, że Polska nie jest pustynią technologiczną. Nasze laboratorium dysponuje technologią uznaną i wykorzystywaną obecnie na świecie. Dzięki udziałowi w projektach badawczo-rozwojowych nasi naukowcy pracują nad programem do analizy danych genomowych. Osoby odwiedzające nasze stoisko bardzo interesowały się ofertą sekwencjonowania nowej generacji – dodaje Iwona Wach.
Nie tylko klienci z zagranicy są zainteresowani technologią NGS. 5 listopada 2013 r. w Warszawie odbył się wykład na temat nowych usług oferowanych przez Genomed S.A. w Państwowym Zakładzie Higieny w Warszawie. Wśród pracowników instytutu kilkadziesiąt osób z uwagą wysłuchało informacji dotyczących praktycznego wykorzystania NGS.
Jesteśmy bardzo otwarci jeśli chodzi o przygotowanie prezentacji dla konkretnego klienta. Zawsze chętnie odpowiadamy na tego typu zaproszenia. Jest to o tyle ważne, że możemy przygotować wystąpienie czy ofertę „szytą na miarę” dla konkretnej instytucji. W obecnych czasach nowoczesne laboratorium biologii molekularnej nie może istnieć bez danych uzyskanych z sekwencjonowania genomowego. Seminaria, które organizujemy pokazują możliwości jakie daje ta technologia oraz inspirują do nowego podejścia badawczego – komentuje Iwona Wach.